Krakowski Teatr Tańca laureatem konkursu rezydencja/premiera 2017!
Z radością informujemy, że najnowszy spektakl KTT "Singulare tantum" w choreografii i wykonaniu Kasi Pawłowskiej, Pawła Łyskawy i Eryka Makohona został doceniony przez komisję konkursową programu rezydencja/premiera 2017, będącego częścią Gdańskiego Festiwalu Tańca. Otrzyma pełne wsparcie promocyjne, techniczne i finansowe. Premiera spektaklu odbędzie się 30 kwietnia 2017 w klubie Żak w Gdańsku.
"Mr Gaga" w krakowskich kinach od 10 marca!
Film Tomera Heymanna opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Polecamy!
Myśl ciała - warsztaty z Brianem Michaelsem
W dniach 25-26 marca 2017 zapraszamy na wyjątkowe warsztaty poświęcone zrozumieniu i wykorzystaniu potencjału niewerbalnego doświadczenia. Warsztat oparty będzie na trzech połączeniach - połączeniu z podłożem, połączeniu z ciałem i jego wewnętrznym potencjałem, połączeniu z przestrzenią i innymi w przestrzeni. Odniesienie się do niewerbalnych aspektów bycia pozwoli znaleźć nowy sposób rozumienia dla postaci i treści i uwolni od zależności od psychologicznych i intelektualnych procesów.
 
 
KRAKOWSKI TEATR TAŃCA,
powstał w 2008 roku. Teatr współtworzy tandem artystyczny Eryk Makohon i Paweł Łyskawa oraz grupa niezależnych tancerzy.
Przez wiele lat Teatr wypracował trzy podstawowe filary swojej działalności - artystyczną, edukacyjną oraz impresaryjną.

"Tej grupie zawsze towarzyszy akomapniament kilkunastominutowych oklasków". /Dziennik Polski/