Glamour

koncepcja i dramaturgia: Eryk Makohon
choreografia: Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek
scenografia, światło: Eryk Makohon
kostiumy i stylizacja: Dominik Więcek
wykonanie kostiumów: Irena Kasza
występują: Katarzyna Pawłowska, Dominika Wiak, Paweł Łyskawa, Dominik Więcek
producent: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
premiera: 27 kwietnia 2016, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Formalne, ruchowe poszukiwania twórców odnoszą się do teorii Ervinga Goffmana, nawiązującej do siatki jawnych i ukrytych reguł kierujących zachowaniem ludzi w obrębie różnych sytuacji. Kontakt " twarzą w twarz" to rodzaj przedstawienia, w którym rozmówcy odgrywają swoje role w celu wywarcia odpowiedniego wrażenia na drugiej osobie. Publicznie prezentują tylko jedną jaźń czyli " fronton", za nią skrywa się druga - "kulisy".
Goffmanowskie "fasady", czyli powierzchowność, sposób bycia, przyjmują różne formy, podporządkowane celowi, który uczestnik spotkania chce osiągnąć.

Formy zastygają, kostnieją... powstają skorupy ulepione z oczekiwań, tendencji i mód. Wyćwiczone pozy, nieszczere emocje budują codzienność, "naturalny" styl bycia, który krzepnie, twardnieje. Gdy pęknie widać, co jest pod spodem....
Twórcy spektaklu krążąc wokół tematu sami próbują zerwać z charakterystyczną dla nich formą ruchową. Poszukując rozwiązań choreograficznych idą pod prąd, rezygnują z języka, do którego przyzwyczaili siebie i widzów.
W warstwie wizualnej architektura obrazu i plastyka kadru, tak charakterystyczne dla Eryka Makohona, i tym razem odgrywają dużą rolę.