Magda Niedzielska

 

Tancerka niezależna na stałe współpracująca z Krakowskim Teatrem Tańca. Ukończyła Choreografię i Teorię Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwentka Pedagogiki Tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Tańca, gdzie jest tancerką, pedagogiem i współautorką projektów artystycznych i edukacyjnych, a także Krakowskim Teatrem Variete. Brała udział w międzynarodowym programie w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu oraz była tancerką Elephant in the Black Box Junior Dance Company w Madrycie. Ukończyła Prywatną Szkołę Baletową w Gliwicach. Otrzymała Stypendium Miasta Krakowa na rok 2019, w ramach którego wraz z Pamelą Bosak stworzyła spektakl „an_na” oraz przeprowadziła warsztaty w ramach projektu „Odruch miasta”. Jest autorką spektaklu „Mój smutek ma po prostu przyczyny chemiczne”, zrealizowanego z grupą Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca. Spektakl „Pusto Pełno Pusto”, zaprezentowany został między innymi w ramach projektu „Portrety. Kobiety w polskiej choreografii” współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca” czy  „Kobieta w przestrzeni” w Galerii Negatyw w Katowicach. Duet na tancerkę i wiolonczelę „Więcej” do muzyki Pawła Czarakcziewa został wybrany do programu „Młoda Polska” w czasie 22. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Jej etiuda „…is a cage” była prezentowana podczas Evening of Young Choreographers w Kibbutz Ga’aton w Izraelu w 2015 roku. Współpracowała z takimi choreografami jak: Ayrin Ersoz („The Score”, „The Entrance”), Eryk Makohon („Takarazuka camp”, „Glamour”, „My/Wy”, „Estra i Andro”), Idan Cohen („Nesting”), Jean Philippe Dury („Starlings”, „Le sacre du printemps”), Marco Blazquez („1♀36”), Eyal Dadon („Surrendair”), Iwona Olszowska, Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka („Opera za trzy grosze”). Współpracowała także z reżyserką Agatą Dudą-Gracz („…rewolucyjna” ) oraz Jerzym Janem Połońskim („Opera za 3 grosze”). Występowała na scenach w Polsce, Hiszpanii, Izraelu, Szwajcarii, Turcji i Holandii. 

Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego w grupach Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży w całej Polsce. Jest współautorką programu „Aksjomotum” realizowanego w Gminnym Ośrodku Kultury w Ksawerowie, łączącego filozofię z improwizacją taneczną dla dzieci. Prowadziła warsztaty ze świadomości ciała w grupie wsparcia osób z anoreksją utworzonej we współpracy z Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Współpracowała z Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w ramach akcji ZIMA w MIEŚCIE, LATO w MIEŚCIE skierowanej do dzieci. Uczestniczyła w warsztatach Taniec i Terapia Gestalt na bazie Life/Art Process Anny Halprin organizowanego przez Stowarzyszenie Edukatorów Form Ruchu Edukacyjnego Ośrodek KINED w Warszawie oraz Podstawy Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Terapii Tańcem i Ruchem. 

Swój warsztat szlifowała w Europie, Izraelu oraz Stanach Zjednoczonych, m.in. Summer School w Trinity Laban Conservatoire w Londynie, Amsterdam Summer Intensive, warsztaty w Gibney i Peridance Capezio Center w Nowym Jorku. Ukończyła Kurs Choreografii Scenicznej w Krakowie.

  1. pl
  2. en
Follow us!