Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
21 maja 2020

Nowa Grupa START rusza już w czerwcu!

Krakowski Teatr Tańca wznawia nabór na kurs tańca współczesnego od podstaw Grupa START!

Pandemia wstrzymała wszystkie działania Teatru na ponad dwa miesiące, zgodnie z zapowiedziami Rządu od czerwca wracamy do studia w nowym reżimie sanitarnym! To już „–nasta” edycja kursu, który do tej pory ukończyło około 250 osób! Znaczna część uczestników minionych edycji kontynuuje współpracę z Teatrem, szkoląc się w grupach Adeptów.Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursu i kontaktu z nami!

1. Co to jest? To dwumiesięczny warsztat z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia w tańcu. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca. Jego celem jest propagowanie i rozwój tańca współczesnego poprzez stałą edukację w tym zakresie. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca jest programowość i laboratoryjność procesu, w którym bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność , także autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Istotne są również higiena pracy tancerza, punktualność, pogłębianie koncentracji. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę rozwojową. Z tak zakomponowanego programu nie da się/nie można korzystać wybiórczo. Stąd zamknięty charakter stałych grup z minimalizowaną rotacją uczestników i proces edukacji rozłożony na konkretne poziomy zaawansowania. Grupa START stanowi pierwszy poziom edukacji w stworzonym przez KTT systemie.

2. Dla kogo? Warsztat przeznaczony jest dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Kurs adresowany jest do osób pełnoletnich bez górnego limitu wiekowego.

3. Po co?Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.

4. Kiedy? Zajęcia rozpoczynają się 3 czerwca 2020 i trwają do 31 lipca 2020. Odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie. W środy w godzinach 18.00-19.20 oraz piątki, w godzinach 19.40-21.00. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69).Terminy spotkań, z uwzględnieniem Świąt i dni wolnych: 3,5,10,12,17,19,24,26 czerwca; 1,3,8,10,15,17,22,24,29,31 lipca, w sumie 18 zajęć.

5. Za ile? Koszt całego cyklu to 500 zł (płatne przelewem do 10 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).

6. Co dalej? Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT

7. Jak się zgłosić?Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska. UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.UWAGA! W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą pandemii i wynikającymi z tego ograniczeniami termin rozpoczęcia kursu może ulec zmianie! W przypadku odwołania lub zmiany warunków realizacji kursu opłaty zostaną zwrócone.

Zajęcia w Grupie START poprowadzą tancerze krakowskiego Teatru Tańca, Magdalena Skowron oraz Paweł Łyskawa.