Archiwum

"COL - LAB"
Projekt twórczy realizowany we współpracy z Central Europe Dance Theatre w Budapeszcie.
Projekt COL-LAB jest kontynuacją programu "V4 YOUNG DANCE TALENTS", realizowanego w ramach funduszy Wyszehradzkich, a skierowanego do młodych tancerzy, kończących profesjonalną edukację taneczną i rozpoczynających karierę zawodową. COL-LAB kontynuuje myśl edukacyjną. W ramach projektu powstały dwa spektakle, w których biorą udział tancerze Central Europe Dance Theatre oraz studenci Węgierskiej Akademii Tańca.
Premiera obu spektakli odbyła się w prestiżowym Várkert Bazár w Budapeszcie 25 marca 2018 roku. Partnerem projektu jest National Dance Theatre w Budapeszcie (National Dance Theatre).
Spektakl "POLY" inspirowany jest zmianami, jakie zachodzą w sposobie budowania oraz funkcjonowania relacji i związków. Odnosi się do fenomenu zbiorowości, sieci relacji i zależności wynikających z bycia częścią większej struktury. Rozpoczynając od szerszego kontekstu, twórcy dochodzą do skali mikro, w której poddają pod rozwagę formy współczesnych relacji miłosnych.
termin realizacji: czerwiec 2017 - kwiecień 2018

Polska premiera spektaklu "Lighting" oraz prapremiera duetu "a...b"
Projekt dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu "Zamówienia choreograficzne 2016", którego wnioskodawcą było Podlaskie Stowarzyszenie Tańca.
Koprodukcja z Narodową Operą i Baletem Wietnamskim (Vietnam National Opera and Ballet), Instytutem Goethego w Hanoi oraz Muffathalle Munich.
Zrealizowano przy wsparciu "NATIONALES PERFORMANCE NETZ - International Guest Performance Fund for Dance", finansowanego ze środków Federalnego Pełnomocnika Rządu do spraw Kultury i Mediów na mocy decyzji Bundestagu.
Krakowski Teatr Tańca był partnerem projektu i koproducentem spektakli.
Premiera odbyła się w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie, kolejne prezentacje odbyły się w Białostockim Teatrze Lalek oraz Klubie Żak w Gdańsku.
Kurator projektu: Anna Królica
Termin realizacji projektu: kwiecień - grudzień 2016

"NESTING 2016"
Projekt obejmował eksploatację spektaklu "Nesting" w choreografii Idana Cohena // prezentacje w Fabryce Porcelany w Katowicach oraz w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.
Projekt dofinansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu "Scena dla tańca 2016"
Koordynator projektu: Paweł Łyskawa
Termin realizacja projektu: marzec - wrzesień 2016
fot. Katarzyna Machniewicz
fot. Katarzyna Machniewicz
fot. Katarzyna Machniewicz
fot. Katarzyna Machniewicz
fot. Katarzyna Machniewicz
fot. Katarzyna Machniewicz

"V4 Young Dance Talents"
Krakowski Teatr Tańca jako jeden z czterech partnerów realizował projekt V4 Young Dance Talents, organizowany przez Central Europe Dance Theatre w ramach programu Visegrad Fund's Standard Grants. Podczas konferencji poświęconej edukacji tanecznej stworzony został program nauczania młodych tancerzy, który podczas tygodniowych warsztatów realizowali pedagodzy tańca z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Programem objęte zostały grupy tancerzy z czterech, wymienionych wyżej krajów.
Partnerzy projektu:
Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej / Dance Conservatory of Eva Jaczova
Krakowski Teatr Tańca / Crecow Dance Theatre
Közép-Európa Táncszínház / Central Europe Dance Theatre
Akademie múzických umění v Praze Hudební a taneční fakulta / Music and Dance Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague
Pedagodzy: Mirka Eliasova, Eva Lackova, Attila Kun, Eryk Makohon
koordynator ze strony polskiej: Paweł Łyskawa
okres realizacji: kwiecień - wrzesień 2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"Wspólny front"
Projekt edukacyjny realizowany przez Agencję Artystyczną Kameny oraz Krakowską Fundację Sztuki w całym województwie małopolskim. Młodzież z Krakowa, Miechowa, Tuchowa, Jodłówki Tuchowskiej, Dobczyc, Rzuchowej i Olszyn, uczyła się różnych form ekspresji artystycznej by stworzyć samodzielnie film uwzględniający nabyte umiejętności. W filmie wykorzystano fragmenty muzyki baletowej Feliksa Nowowiejskiego "Malowanki Ludowe" , które były inspiracją dla wszystkich grup warsztatowych.
Projekt współfinansowano z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna oraz Województwa Małopolskiego.
Partnerzy projektu: Krakowski Teatr Tańca, Urząd Miasta i Gminy w Dobczycach, Urząd Miasta i Gminy w Miechowie,
Biblioteka Publiczna w Tuchowie
Fragmenty muzyki baletowej "Malowanki Ludowe" wykonuje : Sinfonia Varsovia, Chór Polskiego Radia pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego dla wydawnictwa Kameny.
Pedagodzy: Dominik Więcek, Katarzyna Gocał, Tomasz Urbański, Eryk Makohon
termin realizacji: listopad 2015 - luty 2016

"Zamówienia choreograficzne 2015 - NESTING"
Produkcja spektaklu "Nesting" w choreografii Idana Cohena, w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca. Premiera spektaklu odbyła się w ICE Kraków Congres Centre oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
termin realizacji: sierpień - październik 2015

"Malowanki małopolskie" w ramach projektu "Wehikuł czasu"
W sezonie 2015/2016 KTT jako partner Agencji Artystycznej Kameny współrealizował projekt "Wehikuł czasu", współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Efektem projektu jest dwupłytowe wydanie dvd z muzyką Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu Sinfoni Varsovia pod batutą Sebastiana Perłowskiego (dwa balety - "Król Wichrów" i "Malowanki małopolskie") oraz ruchową realizacją tej muzyki w wykonaniu Krakowskiego Teatru Tańca i studentów Wydziału Teatru Tańca krakowskiej PWST ("Malowanki małopolskie").
okres realizacji: wrzesień - listopad 2015
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk
fot. Joanna Bąk

"Goodbye Superman! Mężczyzna w polskiej choreografii"
Projekt kuratorski Anny Królicy, Eryka Makohona i Pawła Łyskawy, realizowany w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach programu "Scena dla Tańca 2015" Instytutu Muzyki i Tańca.
W ramach projektu zaprezentowano siedem spektakli, prezentujących męski taniec.
termin realizacji: marzec - listopad 2015

"Mój dzień zaczyna się zwyczajnie"
Projekt edukacyjny, realizowany w ramach programu SPEAK, organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury. Efektem projektu był trzydziestominutowy spektakl teatru tańca, oparty na wspomnieniach i snach uczestników projektu.
pedagodzy: Paweł Łyskawa, Agata Syrek
termin realizacji: czerwiec - sierpień 2014