Singulare tantum

Spektakl powstał w twórczym dialogu pomiędzy choreograficznym kolektywem (Eryk Makohon, Katarzyna Pawłowska, Paweł Łyskawa) a turecką choreografką i krytyczką tańca Ayrin Ersoz, zaproszoną do współpracy w ramach programu "rezydencja/premiera" Gdańskiego Festiwalu Tańca.

"Singulare tantum" to premiera udana, ciekawie i konsekwentnie operująca nie tylko ruchem, ale też światłem czy słowem mówionym..." Mirosław Baran

Spotkanie trójki artystów z widownią staje się punktem wyjścia do zbudowania siedmiu przenikających się obrazów. Doświadczenie pojedynczości w zbiorowości staje się wspólnym przeżyciem aktorów i widzów.

Choreografia i wykonanie: Paweł Łyskawa, Katarzyna Pawłowska, Eryk Makohon
Współpraca artystyczna: Ayrin Ersoz
Muzyka: Michał Paduch oraz Sigur Rós

Spektakl plastycznym językiem ruchu, światła i słowa opowiada o samotności. Indywidualne doświadczenia tancerzy stały się punktem wyjścia do spotkania z widownią, spotkania w którym widzowie stają się częścią opowieści.

"Pomysł zastosowania rzutników jest ciekawym rozwiązaniem, dzięki któremu tworzone są nowe jakości i relacje pomiędzy tancerzami (…). Spektakl w łagodny sposób zmusza do refleksji…". Krzysztof Hliniak