Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
25 maja 2022

„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” - Ramona Nagabczyńska,  Części ciała

Solo „Części ciała” jest efektem choreograficznej fascynacji twarzą. Performans bada zarówno jej anatomię i fizjologię, jak też zdolność do bycia nieustannie zmieniającym się obrazem, który generuje znaczenia, emocje i tożsamości. Tradycyjnie twarz uważana jest za nośnik prawdy, interfejs sfery psychicznej człowieka. Twarz jest częścią ciała, na którą zwracamy szczególną uwagę i która najsilniej uaktywnia empatię na poziomie neuronów lustrzanych. Jednocześnie – jak w przypadku innych części ciała – jej używanie i postrzeganie podlegają historycznym przemianom oraz specyficznym nakazom.

Skąd wzięła się charakterystyczna dla tańca współczesnego obsesja na punkcie neutralnej twarzy i co ta neutralność miałaby właściwie oznaczać? Jaki jest związek między groteską i kobiecą podmiotowością? Co współczesna choreografia twarzy mówi nam o kulturowej opresji?

Zrealizowano ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.Artystka wspierana jest przez apap Network- Projekt finansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.

Choreografia: Ramona Nagabczyńska

Współpraca dramaturgiczna: Mateusz Szymanówka i Agata Siniarska

Opieka artystyczna: Philippe Riéra

Muzyka: Georges Bizet, Vincenzo Bellini, Mina, Prince

 

29 maja (niedziela), 18:30

Bilety: 25 zł ulgowe / 35 zł normalne / 15 zł uczniowie szkół  artystycznych

BILETY DOSTĘPNE TUTAJ

 

WIĘCEJ O PROGRAMIE