Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
04 czerwca 2024

1 lipca - 7 sierpnia 2024 // kurs tańca współczesnego od podstaw Grupa START 

Zapraszamy do udziału w letniej edycji, legendarnego już, kursu tańca współczesnego od podstaw. Wykształciliśmy już setki tancerek i tancerzy! Kurs cieszy się  niesłabnącym zainteresowaniem i świetnym feedbackiem uczestników!
 
Edukacja to jedna z najważniejszych misji Krakowskiego Teatru Tańca. Przez kilkanaście lat wyszkoliliśmy setki tancerzy! Współpracujemy z najlepszymi pedagogami, z zawodowym wykształceniem. Stawiamy na regularność i profesjonalizm! Kładziemy nacisk na systematyczność i indywidualne stymulowanie progresu! Do udziału w kursie zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia), które chciałyby zdobyć podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu tańca współczesnego.Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursu i kontaktu z nami!
 
KILKA SŁÓW O KURSIE
To rozbudowany warsztat z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Krakowskiego Teatru Tańca. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca są programowość i laboratoryjność. Bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność , autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Istotne są również higiena pracy tancerza, punktualność, pogłębianie koncentracji. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę rozwojową. Dla optymalizacji pracy zajęcia odbywają się w jednej, stałej grupie, bez rotacji uczestników.
 
DLA KOGO?
Kurs kierowany jest do osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Zapraszamy osoby pełnoletnie, bez górnego limitu wiekowego.
 
CEL KURSU
Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Obejmuje przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.
 
TERMINY
Kurs rozpocznie się 1 lipca 2024 i potrwa do 7 sierpnia 2024. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie. W poniedziałki i środy w godzinach 20.45-22.30. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69).Terminy spotkań, z uwzględnieniem Świąt i dni wolnych: 1, 3, 8, 10,15, 17, 22, 24, 29, 31 lipca oraz 5, 7 sierpnia, w sumie 21 godzin zajęć. 
 
KOSZT
Koszt całego cyklu to 800 zł (płatne przelewem do 5 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).
 
CO DALEJ?
Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT, w semestrze wakacyjnym jest to grupa 1 (poniedziałki i środy, 19.00-20.30). Istnieje także możliwość realizacji kursu sierpniowo – wrześniowego, jako pogłębienie i utrwalenie podstawowych zagadnień. 
 
ZGŁOSZENIA
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska.
UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.
 
TERMIN KOLEJNEGO KURSU: 12 sierpnia 2024 – 18 września 2024