Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
08 listopada 2021

14 listopada - premiera spektaklu "One hundred falls"   

Zapraszamy na premierę spektaklu "One hundred falls" Jakuba Mędrzyckiego i Ilony Gumowskiej, która odbędzie się 14 listopada o godzinie 18.30, w krakowskiej Cricotece w ramach programu prezentacji tańca "Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń".

Upadają cywilizacje, upadają kultury, upadają autorytety, upadamy moralnie, upadamy fizycznie. Wydaje się, że cała historia ludzkości złożona jest z nagłych upadków takich jak przewroty czy wojny, ale również tych powolnych i ignorowanych jak katastrofa klimatyczna. Trudno określić kiedy upadek jest jeszcze tragedią, a kiedy już nową szansą.

Każdy krok jest kontrolowanym upadkiem i każdy kolejny nagłym powstaniem. Upada 206 kości i ok. 640 mięśni pomaga nam się podnieść. Już od momentu prenatalnego nasz rozwój jest ukierunkowany na stworzenie konstrukcji. To ona pozwala nam stać prosto i konsekwentnie odpychać się od tego co nieuniknione. W końcu to upadek jest jej przeznaczeniem. Jednocześnie to często rozpad/rozkład daje możliwość ruchu i interakcji.

Bohaterka prezentacji zatraca się w tańcu na upadłej cywilizacji, upadłej kulturze, na upadłych autorytetach, na naszym upadku moralnym i odnajduje akceptacje w swoim upadającym ciele. W bezwładnym locie odnajduje swoją wolność i przestrzeń dla realizacji swojej tożsamości.

 

"ONE HUNDRED FALLS"
koncepcja: Jakub Mędrzycki
choreografia: Jakub Mędrzycki,Ilona Gumowska
wykonanie: Ilona Gumowska
muzyka: Marta Forsberg, Gieorgij Grzegorz Puchalski
grafika: Aleksandra Borkowska
producent: Krakowski Teatr Tańca

 

BILETY

Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca „Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego