Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
02 czerwca 2024

23.6.2024 "Some things touch" // program prezentacji tańca ROLLERCOASTER // Cricoteka 

Na kolejny Rollercoasterowy spektakl zapraszamy w plener! Na skwerze przy Klubie STUDIO (ul. Witolda Budryka 4 w Krakowie) pokażemy spektakl "Some Things Touch".

23 czerwca 2024, 18.30

WSTĘP BEZPŁATNY!

Adres: Klub StudioWitolda Budryka 4, Kraków 

Lia Ujčič and András Engelmann (Slowenia/Węgry)

Some Things Touch

Lii Ujčič wspólnie z Andrásem Engelmannem buduje niezwykle intymny ruchowy dialog, w którym przestrzeń staje się źródłem poetyki. „Some Things Touch” to zaproszenie do pieszczot, trzymania się za ręce i przytulania się nawzajem, to przewodnik po tym, jak dotykać innych ludzi i uśmiechać się do nich. Spektakl bada znaczenie dotyku. To, co jest wyjątkowe w dotyku to jego wzajemność. Podczas gdy możemy patrzeć bez bycia oglądanym, nie możemy dotykać bez bycia dotykanym. Poprzez dotyk wchodzimy w nowe przestrzenie, często bardzo intymne. Dotyk pomaga pokonywać granice. Łączy nas z resztą świata. Poprzez osadzenie spektaklu w przestrzeni zewnętrznej, tematyzowana w przedstawieniu, intymność konfrontuje się z otwarciem na widza także przypadkowego, współdzielącego otwartą przestrzeń publiczną.

Kreacja/ruch/performans: Lia Ujčič i András Engelmann

Oryginalna koncepcja: Lia Ujčič i Vincent Wodrich

Projekt oświetlenia: Virág Rovó

Muzyka: Rhoda, dné, Elandro

 

ROLLERCOASTER to program prezentacji TAŃCA współczesnego, realizowany przez Cricotekę i Krakowski Teatr Tańca. Przez 7 lat Rollercoaster zgromadził tysiące widzów! Zrealizowanych zostało ponad 100 wydarzeń! Oprócz najciekawszych polskich spektakli tanecznych odbyły się wykłady, warsztaty, rezydencje artystyczne, pokazy filmów oraz wystawy! Tegoroczny „Rollercoaster” wystartuje 7 kwietnia i potrwa do 13 października! Motywem przewodnim programu w 2024 roku jest „Przestrzeń”!