Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
28 października 2023

5 listopada 2023
"One on One - David on Bartosz"// Bartosz Przybylski i David Javorsky // program prezentacji tańca "Rollercoaster" // 
📍Cricoteka 

Zapraszamy na koncert performatywny „One on one - David on Bartosz”, którego autorami są Bartosz Przybylski i David Javorský. Koncert odbędzie się w ramach programu prezentacji tańca „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń” 2023 – „Translacje”.

Spektakl jest koncertem z elementami performansu i składa się z 4 części. Każda z nich ma swój indywidualny temat, którym są kolejno: „Pytanie” (wstęp „mowa”, początek), „Aparat” (symbol obserwacji, silnie związany z obydwoma artystami), „Podróż” (audiowizualne i video mapping / malarstwo) oraz „Istnienie” (scena taneczna z kilkoma rekwizytami).

Projekt prezentuje przemyślenia artystów na temat samego początku pytań, przedstawiając świat, w którym słowa nie wystarczą do opisania rzeczywistości. Dla obojga podróż z tymi pytaniami i zadaniami polega na kwestionowaniu samego istnienia, celu i znaczenia ludzkich koncepcji życia i bogów. Proces polega głównie na ograniczaniu, odrzucaniu tego, co zdaniem artystów utrudnia bycie blisko odpowiedzi, nagiej rzeczywistości. Same słowa mają dużą moc opisową, a nawet w pewnym sensie twórczą, choć często to nie wystarcza, ze względu na ich ograniczenie w bardzo skodyfikowanym i ustrukturyzowanym systemie. Istnieje ogromna różnica między próbą wyjaśnienia, czym jest czerwony kolor, a możliwością oglądania go. Dlatego spektakl tara się osiągnąć swego rodzaju transsubstancjację. Dlaczego niektóre dźwięki skomponowane razem mogą zmienić życie? Kiedy ruch staje się przytłaczającym przeżyciem? Co sprawia, że obraz jest ikoną lub oknem na inną rzeczywistość?

 

5 listopada, 18:30, sala teatralna Cricoteki, ul. Nadwiślańska 2-4
Bilety: dostępne na stronie Cricoteki
 
One on one – David on Bartosz 
koncert performatywny
Bartosz Przybylski i David Javorský