Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
23 listopada 2022

7-8 stycznia 2023
Warsztaty z Maciejem Kuźmińskim 

Krakowski Teatr Tańca zaprasza tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych na warsztaty dynamic phrasing, według autorskiej metody ruchu i kompozycji rozwijanej przez Macieja Kuźmińskiego.
 
Głównym celem tej metody jest wykorzystanie przepływu energii by wytworzyć w ciele stan nazwany Miękką Siłą. Jednocześnie, poprzez różnorodne rytmy i odcienie jakości, Dynamic Phrasing buduje samoświadomość i wszechstronność artykulacji u tancerza. Opierając się na 5 filarach: Pętla, laboratorium ruchu, frazy i repertuar, praca z podłogą oraz Koszyk Zadań, metoda Dynamic Phrasing tworzy kompletny język wyrazu, pozwalając jednocześnie powrócić do radości i spokoju płynącego z ruchu.
Dynamic Phrasing wielokrotnie gościł na konserwatoriach Codarts w Rotterdamie, ArtEZ w Arnhem, PERA na Cyprze, Instytucie Tańca w Belgradzoe oraz Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Jest to również to podstawa artystycznej pracy Macieja Kuźmińskiego.
 
Maciej Kuźmiński jest polskim choreografem tworzącym od 2014 roku. Jego twórczość, odważna formalnie, z ugruntowanym, dynamicznym ruchem, obraca się wokół koncepcji egzystencjalnych i filozoficznych. Twórczość artysty była prezentowana ponad 180 razy w 21 krajach, stopniowo zyskując międzynarodowe uznanie, a także ponad 20 nagród za choreografię. Kuźmiński tworzył również spektakle na zaproszenie Staatstheater Kassel, Scapino Ballet Rotterdam, Polskiego Teatru Tańca, Theater Regensburg Tanz, Teatru Rozbark, Šeiko Dance Company, oraz konserwatoriów Codarts czy Pera.Maciej Kuźmiński rozwija autorską metodę pracy i ruchu nazwaną Dynamic Phrasing. W ostatnich latach gościnnie wykładał technikę Dynamic Phrasing na światowej klasy konserwatoriach i wydziałach tańca takich jak Codarts - Hogeschool voor de Kunsten w Rotterdamie, ArtEZ w Arnhem, Trinity Laban w Londynie, University of Calgary w Kanadzie, PERA GAU na Cyprze Północnym, oraz prowadził lekcje mistrzowskie dla zespołów Scapino Ballet Rotterdam, Regensburg Tanz Theater czy dla Polskiego Teatru Tańca. Od 7 lat współpracuje z IUI – Belgrade Dance Institute w Serbii. W latach 2014-2016 etatowy pedagog Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.
 
HARMONOGRAM WARSZTATÓW
sobota, 7 stycznia 2023
13.00-16.00 grupa średniozaawansowana
18.00-21.00 grupa zaawansowana
 
niedziela, 8 stycznia 2023
10.00-12.00 grupa średniozaawansowana
14.00-16.00 grupa zaawansowana
 
Warsztaty odbywać się będą w studiu Krakowskiego Teatru Tańca, ul. Grzegórzecka 69.
 
Koszt udziału w warsztatach to 300 zł, przy płatności do 10 grudnia 2022.
Po 10 grudnia koszt udziału w warsztatach to 340 zł.
 
Zgłoszenia przyjmujemy na adres ktt.warsztaty@gmail.com