Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
03 lipca 2022

Duży Książę - premiera

Krakowski Teatr Tańca po kilku latach nieobecności powraca na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych z premierą spektaklu pt. "Duży Książę".
 
8, 9 i 10 lipca, o godzinie 21.00 na płycie Rynku Głównego [od strony Ratusza] odbędą się premierowe pokazy spektaklu. Zapraszamy serdecznie!
 
“Duży Książę” to spektakl inspirowany słynną opowieścią Antoine de Saint-Exupéry o Małym Księciu. Widowisko stworzone na styku teatru tańca, działań multimedialnych i teatru plenerowego jest metaforyczną opowieścią o tym, co mogłoby się stać, gdyby Mały Książę dorósł. Na początku swojej opowieści pilot, mówi, że “to bardzo przykre zapomnieć przyjaciela.” Twórcy i twórczynie spektaklu zastanawiają się, czy jeżeli można zapomnieć przyjaciela, to czy można również zapomnieć siebie. Przecież “wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym”. Duży Książę powraca do miejsc, które już wcześniej odwiedził, jednak z trudem je rozpoznaje. Wszystko wygląda tu teraz tak samo znajomo, jak obco. Ponownie spotyka różę, lisa, latarnika i innych. Nie wie jednak, czy to jego pamięć ich zmieniła, czy zmienił ich czas. Jego podróż jest powtórzeniem tej poprzedniej, ale z perspektywy dorosłego mężczyzny, który targany kryzysem wieku średniego, podejmuje próbę ocalenia swoich dziecięcych marzeń i wrażliwości na świat. “Duży Książę” to opowieść skierowana zarówno do dużych książąt i księżniczek, ale także ci mali i mniejsi, dzięki jej widowiskowej formie, odnajdą się w niej doskonale.
 
 
KRAKOWSKI TEATR TAŃCA
"Duży Książę"
Reżyseria: Eryk Makohon, Wojciech Faruga
Choreografia: Eryk Makohon oraz zespół
Animacja: Klaudia Ptasińska-Wajda
Dramaturgia: Wojciech Faruga
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Scenografia: Eryk Makohon
Asystentka choreografa: Agata Jędrzejczak
Występują: Agata Jędrzejczak, Paweł Łyskawa, Patrycja Marszałek, Martyna Mazurek, Natalia Myczewska, Magda Niedzielska (Skowron)
Koordynacja techniki: Szymon Pater
Realizacja: Filip Marszałek, Grzegorz Kaliszuk
Produkcja: Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca
Współpraca: Teatr KTO, Teatr Polski w Bydgoszczy, Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
 
Sfinansowano ze środków Fundacji PZU.