Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
29 maja 2023

Kurs tańca współczesnego od podstaw
27 czerwca - 3 sierpnia 2023 

Zapraszamy do udziału w letniej edycji kursu tańca współczesnego od podstaw.
Edukacja to jedna z najważniejszych misji Krakowskiego Teatru Tańca. Przez kilkanaście lat wyszkoliliśmy setki tancerzy! Współpracujemy z najlepszymi pedagogami, z zawodowym wykształceniem. Stawiamy na regularność i profesjonalizm! Kładziemy nacisk na systematyczność i indywidualne stymulowanie progresu!
Do udziału w kursie zapraszamy osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia), które chciałyby zdobyć podstawową wiedzę oraz umiejętności z zakresu tańca współczesnego.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursu i kontaktu z nami!
 
KILKA SŁÓW O KURSIE
To rozbudowany warsztat z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Krakowskiego Teatru Tańca. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca są programowość i laboratoryjność. Bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność , autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Istotne są również higiena pracy tancerza, punktualność, pogłębianie koncentracji. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę rozwojową. Dla optymalizacji pracy zajęcia odbywają się w jednej, stałej grupie, bez rotacji uczestników.
 
DLA KOGO?
Kurs kierowany jest do osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Zapraszamy osoby pełnoletnie, bez górnego limitu wiekowego.
 
CEL KURSU
Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Obejmuje przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.
 
TERMINY
Kurs rozpocznie się 27 czerwca 2023 i potrwa do 3 sierpnia 2023. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie. We wtorki i czwartki w godzinach 20.45-22.30. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69).Terminy spotkań, z uwzględnieniem Świąt i dni wolnych: 27,29 czerwca; 4,6,11,13,18,20,25,27 lipca, 1 i 3 sierpnia 2023, w sumie 21 godzin zajęć.
 
KOSZT
Koszt całego cyklu to 700 zł (płatne przelewem do 5 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).
 
CO DALEJ?
Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT, w semestrze wakacyjnym jest to grupa 1 (wtorki i czwartki, 19.00-20.30). Istnieje także możliwość realizacji kursu sierpniowo – wrześniowego, jako pogłębienie i utrwalenie podstawowych zagadnień.
 
ZGŁOSZENIA
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres  krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska.
UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.
 
TERMIN KOLEJNEGO KURSU:  8 sierpnia 2023 – 19 września 2023
 
fot. Mateusz Bogdanowicz