Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
04 kwietnia 2023

Kurs tańca współczesnego od podstaw
5 maja - 23 czerwca 2023

Krakowski Teatr Tańca zaprasza do udziału w dwumiesięcznej edycji kursu tańca współczesnego od podstaw!
 
Kurs obejmie najważniejsze zagadnienia z zakresu techniki tańca współczesnego i kierowany jest do osób pełnoletnich. Stanowi wstęp do dalszej pracy w grupach Adeptów Krakowskiego Teatru Tańca, umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności, przydatnych w trakcie egzaminów wstępnych do szkół teatralnych.
 
Kurs obejmie 15 spotkań. Rozpocznie się 5 maja 2023 i zakończy 23 czerwca 2023!
 
Kurs z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia w tańcu. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca. Jego celem jest propagowanie i rozwój tańca współczesnego poprzez stałą edukację. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca jest programowość i laboratoryjność procesu, w którym bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność , także autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę edukacyjną. Grupa START stanowi pierwszy poziom edukacji w stworzonym przez KTT systemie.
 
Warsztat przeznaczony jest dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Kurs adresowany jest do osób pełnoletnich bez górnego limitu wiekowego.
 
Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.
 
Zajęcia rozpoczynają się 5 maja 2023 i trwają do 23 czerwca 2023. Odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie. W środy, w godzinach 17.55-19.20 i w piątki, w godzinach 19.30-20.55. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69). Terminy spotkań, z uwzględnieniem Świąt i dni wolnych: 5,10,12,17,19,24,26,31 maja oraz 2,7,9,14,16,21 i 23 czerwca 2023, w sumie 15 spotkań.
 
Koszt całego cyklu to 700 zł (płatne przelewem do 5 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).
 
Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT.
 
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska.UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.