Follow us!

PROJEKTY

 

 

„THE ENTRANCE”

marzec – listopad 2019

Projekt artystyczny, realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2019”, Urzędem Miasta Krakowa oraz Ośrodkiem Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Spektakl „The Entrance” angażował artystów z trzech państw: choreografkę Ayrin Ersöz (Turcja), polskich tancerzy, współpracujących z Krakowskim Teatrem Tańca, kompozytora Sergeja Maingardta (Niemcy) oraz twórcę wideo Grzegorza Marta (Polska). Premiera spektaklu odbywa się w ramach autorskiego programu prezentacji tańca współczesnego „Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”, realizowanego przez Cricotekę od 2018 roku. Premierowe pokazy spektaklu obejrzało około 300 widzów.


 

„MY|WY on tour”

wrzesień – listopad 2019

W ramach projektu Krakowski Teatr Tańca wyruszył w trasę ze spektaklem MY|WY w choreografii Eryka Makohona.  Organizatorem projektu, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, był Instytut Promocji Kultury Polskiej. Tancerze przejechali w sumie prawie 3 000 kilometrów, by pokazać spektakl w dziesięciu miastach, w pięciu województwach. Na trasie znalazły się: Ostrołęka, Siedlce, Krosno, Wadowice, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Kraków, Jędrzejów, Kielce i Myślenice. Przedstawienie obejrzało w sumie ponad 1200 widzów. 


 

„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń - warsztaty”

wrzesień – listopad 2019

Projekt organizowany przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, a finansowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w ruchu”. Krakowski Teatr Tańca oraz Fundacja Performat byli partnerami projektu, w ramach którego odbył się cykl warsztatów tanecznych, krytycznych, foto oraz video. Warsztaty skierowane były do młodzieży szkolnej oraz seniorów.    


 

„Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń”

Autorski program prezentacji tańca, stworzony przez Eryka Makohona i Pawła Łyskawę, organizowany przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, w partnerstwie z Krakowskim Teatrem Tańca. Pierwsza edycja programu odbyła się jesienią 2018 roku, w ramach projektu „Scena dla Tańca” Instytutu Muzyki i Tańca. Program prezentuje polskie i zagraniczne spektakle taneczne. 


 

  1. pl
  2. en