Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
13 września 2021

Rozpoczęcie kursu tańca współczesnego - Grupa START

Krakowski Teatr Tańca zaprasza do udziału w kolejnej edycji legendarnego
kursu tańca współczesnego od podstaw Grupa START!
 
Kurs obejmie aż 30 spotkań, w sumie ponad 40 godzin. Rozpocznie się 8 października i zakończy 28 stycznia 2022! 
 
Kurs kierujemy do osób bez doświadczenia w dziedzinie tańca współczesnego. To już „–nasta” edycja kursu, który do tej pory ukończyło kilkaset osób! Znaczna część uczestników minionych edycji kontynuuje współpracę z Teatrem, szkoląc się w grupach Adeptów. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursu i kontaktu z nami!
 
1. Co to jest?
To zamknięty program edukacyjny z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia w tańcu współczesnym. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca. Jego celem jest propagowanie i rozwój tańca współczesnego poprzez stałą edukację w tym zakresie. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca jest programowość i laboratoryjność procesu, w którym bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność, autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Istotne są również higiena pracy tancerza, punktualność, pogłębianie koncentracji. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę rozwojową. Grupa START stanowi pierwszy poziom edukacji w stworzonym przez KTT systemie.
 
2. Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Kurs adresowany jest do osób pełnoletnich, bez górnego limitu wiekowego.
 
3. Po co?
Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.
 
4. Kiedy?
Zajęcia trwają od 8 października 2021 do 28 stycznia 2022. Odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie, w środy, w godzinach 17.55-19.20 i w piątki w godzinach 19.30-20.55. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69).Terminy spotkań: 8,13,15,20,22,27,29 października, 3,5,10,12,17,19,24,26 listopada, 1,3,8,10,15,17,22 grudnia oraz 5,7,12,14,18,20,26,28 stycznia 2022 w sumie 30 zajęć.
 
5. Za ile?
Koszt semestralnego kursu to 800 zł (płatne przelewem do 5 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).
 
6. Co dalej?
Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT.
 
7. Jak się zgłosić?
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska. UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.
 
UWAGA! W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą pandemii i wynikającymi z tego ograniczeniami termin rozpoczęcia kursu może ulec zmianie! W przypadku:-> odwołania kursu przed jego rozpoczęciem, cała kwota zostanie zwrócona-> przerwania kursu, opłaty zostaną zwrócone proporcjonalnie do ilości zrealizowanych zajęć.Ilość osób w grupie została znacznie ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Kurs poprowadzą pedagodzy związani z Krakowskim Teatrem Tańca
 
fot. Tomasz Ćwiertnia