Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
15 września 2022

Rozpoczęcie kursu tańca współczesnego GRUPA START

Krakowski Teatr Tańca zaprasza do udziału w jesiennej edycji kursu tańca współczesnego od podstaw Grupa START! Kurs obejmie aż 28 spotkań, w sumie ponad 40 godzin. Rozpocznie się 5 października i zakończy 25 stycznia 2023!
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi kursu i kontaktu z nami!
 
1. Co to jest?
To warsztat z zakresu tańca współczesnego, skierowany do osób bez doświadczenia w tańcu. Grupa START jest realizacją misji edukacyjnej wpisanej w statut Stowarzyszenia Krakowski Teatr Tańca. Jego celem jest propagowanie i rozwój tańca współczesnego poprzez stałą edukację w tym zakresie. Kluczowymi założeniami pracy w STUDIO Krakowskiego Teatru Tańca jest programowość i laboratoryjność procesu, w którym bezkompromisowy nacisk kładziony jest na systematyczność , także autoanalizę, indywidualne stymulowanie progresu. Istotne są również higiena pracy tancerza, punktualność, pogłębianie koncentracji. Lekcje choć na ogół stanowią odrębne całości, budują programowo zakomponowaną ścieżkę rozwojową. Z tak zakomponowanego programu nie da się/nie można korzystać wybiórczo. Stąd zamknięty charakter stałych grup z minimalizowaną rotacją uczestników i proces edukacji rozłożony na konkretne poziomy zaawansowania. Grupa START stanowi pierwszy poziom edukacji w stworzonym przez KTT systemie.
 
2. Dla kogo?
Warsztat przeznaczony jest dla osób nie posiadających doświadczenia w zakresie tańca współczesnego. Kurs adresowany jest do osób pełnoletnich bez górnego limitu wiekowego.
 
3. Po co?
Zadaniem kursu jest przybliżenie podstawowych pojęć i zasad ruchowych, niezbędnych przy dalszej edukacji tanecznej w zakresie szeroko rozumianego tańca współczesnego. Przygotowanie zarówno w aspekcie sprawności fizycznej (wzmacnianie, rozciąganie, pionizacja, koordynacja), jak i podstawowej świadomości ciała i ruchu w przestrzeni.
 
4. Kiedy?
Zajęcia rozpoczynają się 5 października 2022 i trwają do 25 stycznia 2023. Odbywają się dwa razy w tygodniu, w jednej grupie. W środy, w godzinach 17.55-19.20 i w piątki, w godzinach 19.30-20.55. Wszystkie zajęcia odbywają się w studiu Krakowskiego Teatru Tańca (ul. Grzegórzecka 69).Terminy spotkań, z uwzględnieniem Świąt i dni wolnych: 5, 7, 12, 14, 19, 21,26, 28 października, 2, 4, 9, 16, 18, 23, 25, 30 listopada, 2, 7, 9, 14, 16, 21 grudnia, 4, 11, 13, 18, 20, 25 stycznia 2023, w sumie 28 spotkań.
 
5. Za ile?
Koszt całego cyklu to 1000 zł (płatne przelewem do 5 dni od daty otrzymania regulaminu kursu).
 
6. Co dalej?
Po zakończeniu kursu możliwa jest kontynuacja współpracy w ramach stałych grup Adeptów KTT.
 
7. Jak się zgłosić?
Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie maila na adres krakowskiteatrtanca@o2.pl z podaniem imienia i nazwiska.
 
UWAGA! Decyduje kolejność zgłoszeń. W odpowiedzi na maila otrzymają Państwo szczegółowy regulamin oraz potwierdzenie przyjęcia do grupy.