Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
11 maja 2023

Summer Academy 2023

Wspólnie, z partnerami projektu Beyond Front@: Bridging Periphery, do 28 maja przyjmować będziemy zgłoszenia do udziału w dziesięciodniowych warsztatach tańca w Budapeszcie!

Do składania aplikacji zapraszamy zawodowych tancerzy i zawodowe tancerki z Polski, Węgier, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Szwecji (posiadających dyplom lub udokumentowane doświadczenie zawodowe).

Spośród aplikujących wybrana zostanie 14 osobowa grupa, która w okresie 12 – 21 czerwca pracować będzie pod okiem trojga pedagogów: Agnieszki Bednarz – Tyran (Polska), Rumiko Otsuki (Japonia/Szwecja) oraz Mártona Csuzi (Węgry). Warsztaty zakończy pokaz w Bethlen Theatre w Budapeszcie. Spośród uczestników Akademii wybranych zostanie troje tancerzy i tancerek, którzy otrzymają stypendium w wysokości 2000 EUR na realizację własnych prac solowych.

Wszystkim uczestnikom zapewniamy:

- bezpłatny udział w warsztatach

- zwrot kosztów podróży w wysokości 130 EUR

- zakwaterowanie

- diety/per diem w wysokości 25 EUR/dzień (w sumie 275 EUR)

- bezpłatny transport lokalny

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza, dostępnego w LINKU

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_3zfKRnkX1-FR5ALB-i0H3wVVzZ9EPI1tTFklodnz4kn3QA/viewform

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: krakowskiteatrtanca@o2.pl

Szczegółowe informacje: www.krakowskiteatrtanca.pl

 

Beyond Front@ (2023-2026) to projekt współpracy, współfinansowany przez Program Kreatywna Europa Kultura Creative Europe. Misją projektu jest wzmocnienie sceny tańca współczesnego w regionie Europy Środkowej, poprzez łączenie i wspieranie środowisk tańca - artystów, menedżerów, krytyków, festiwali i instytucji. Trzy główne obszary działania, które zostaną podjęte w projekcie to strategie współpracy, budowanie potencjału i zrównoważona produkcja kulturalna w regionie. Priorytety projektu to wspieranie edukacji i produkcji, synergia oraz zwiększenie widoczności regionu. Projekt realizują: Central Europe Dance Theatre - CEDT (Węgry), Bunker (Słowenia), Hrvatski

Institut za pokret i ples - HIPP (Chorwacja), Krakowski Teatr Tańca (Polska), M Studio (Rumunia) i Vitlycke - CPA (Szwecja)