Follow us!

WROĆ do KALENDARZA

  1. pl
  2. en
29 września 2021

White Rabbit - próby

„W procesie widzenia nie to jest ważne, co mechanicznie chwyta oko, lecz to, co człowiek uświadamia sobie ze swego widzenia” – twierdzi Władysław Strzemiński, pionier awangardy w Polsce lat 20. i 30. XX w., malarz, grafik, projektant, teoretyk sztuki i pedagog.
 
Dzięki analizie bodźców wzrokowych, ich uogólnieniu i sprawdzeniu powstaje świadomość wzrokowa, a rozwój widzenia odbywa się na dwóch płaszczyznach – wskutek biologicznej ewolucji oraz zmian w sposobie postrzegania rzeczywistości przez człowieka. I właśnie dlatego w każdej epoce pojawiają się właściwe jej – i odmienne od epok poprzednich – postrzeganie rzeczywistości i praktyka artystyczna…
Rozpoczęliśmy właśnie próby do spektaklu "White Rabbit" w choreografii Agaty Jędrzejczak, inspirowanego teorią widzenia, autorstwa cytowanego wyżej Władysława Strzemińskiego. To będzie czas poszukiwań nie tylko ruchowych. Kusi nas nowa realność, zawieszona pomiędzy czasem rzeczywistym a wirtualnym…kuszą nas żywe ciało i obraz zatrzymany w filmie… trzymajcie kciuki za naszą podróż.
 
PREMIERA 17 i 18 listopada 2021 roku w Cricotece, w ramach programu prezentacji tańca "Rollercoaster. Kolekcjonerzy wrażeń".
 
WHITE RABBIT
Koncepcja i choreografia – Agata Jędrzejczak
Wideo – Grzegorz Kaliszuk
Muzyka – Tomasz Bauć
Koordynator produkcji – Paweł Łyskawa
Produkcja – Krakowski Teatr Tańca, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
 
 
 
 
 
Spektakl powstaje w ramach programu OFF POLSKA.
Program OFF POLSKA realizowany jest ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
 
fot. Mateusz Bogdanowicz